„Jmenuji se Pytlík Kryplík. Jsem mikrotenový sáček, který nebyl využitý na plnění svého poslání a byl vyhozen do směsného odpadu. Proletěl jsem celý svět, viděl všechny krásy: zapadající slunce, památky po celém světě, byl jsem i za kulturou. Všechny moje zážitky a celý můj příběh si můžete přečíst v této knize, kterou napsal Tomáš V. Hron a ilustrovala Barbora Hron Vovsíková - moji kamarádi z kladenského divadla. Již mě můžete mít doma ve své knihovně a číst mě nejen vašim dětem, ale i sami sobě. Těším se na vás!“

váš Pytlík Kryplík.

Tomáš V. Hron a Barbora Hron Vovsíková: Pytlík Kryplík | kniha

O KNIZE

nová kniha pro děti

PYTLÍK KRYPLÍK

Pytlík Kryplík byl úplně obyčejným mikrotenovým sáčkem, kterých je v obchodech použito miliony denně. Jeho cesta ke slávě začíná, když je ze stojánku v oddělení ovoce odtržen, ale nepoužit, nerozevřen, nepoškozen či roztržen a vyhozen do koše na směsný odpad. Tak začíná Pytlíkovo dobrodružství po celém světě. Neobyčejný příběh s imaginativními ilustracemi a ekologickým tématem pro děti i dospělé, který vede k zamyšlení nad používáním plastových obalů a jejich likvidací. Knihu o Pytlíkovi Kryplíkovi napsal Tomáš V. Hron a ilustrovala Barbora Hron Vovsíková - herci z Městského divadla Kladno a manželé. Váš pohled na mikrotenové sáčky už nebude jako dřív. Potěšte touto originální knížkou své známé. Zažijte s Pytlíkem Kryplíkem všechna jeho dobrodružství.

Objednat knihu

Kde ji mohu koupit?

VÍCE O KNIZE

nakladatel: KAMELOT production s.r.o.
rok vydání: 2019
počet stran: 80
typ vazby: vázaná
žánr: pohádky, poezie, knihy pro děti a mládež
ISBN: 978-80-270-7031-2

Hlavním patronem knihy je Barunka - mainská mývalí kočka z kočičí kavárny U kočičích tlapek, která otiskem své tlapky knihu pokřtí. Tento originální kus se pak vydraží a utržené peníze půjdou na kočičky z kočičí kavárnyO TÉMATU

Knížka udělá radost dětem i dospělým, kteří se zajímají o zelenou budoucnost naší Země. Ta svádí nekonečný boj s umělými odpady, které my, lidé, nešetrně používáme a ještě méně šetrně likvidujeme. Vždy, když vstoupíš do obchodu, máš možnost volby, jestli si vezmeš igelitový sáček na jedno použití a jak jej použiješ. Když už se rozhodneš po takovém sáčku sáhnout, mysli na to, že ho můžeš použít více než jednou a až doslouží, využij prosím vymoženost jednadvacátého století a vyhoď jej do žlutého kontejneru. Pohozený sáček nechaný napospas sám sobě může cestovat po světě až 25 let.

Jenom v České republice je přes 4,3 mil. domácností. Každá domácnost vyrazí minimálně jednou za týden na větší nákup, při kterém použije průměrně 8 sáčků. To je přes 34 mil. použitých Pytlíků týdně, z nichž se minimálně jedna třetina vydává na svou nekontrolovatelnou pouť poté, co jsou vyhozeni do směsného odpadu, odvezeni na skládku a odneseni kamarádem Větříčkem.

O AUTORECH

Tomáš V. Hron a Barbora Hron Vovsíková jsou herci z Městského divadla Kladno a manželé. Pytlíkovi Kryplíkovi vdechli život v únoru 2018 během příprav jednoho autorského projektu do divadelní kavárny. Od té doby Pytlík ušel pěkný kus cesty. Od Tomáše dostal příběh a od Barči svou podobu. Nyní je na cestě do vaší knihovny.

Tomáš V. Hron a Barbora Hron Vovsíková: Pytlík Kryplík | autoři

PODĚKOVÁNÍ

Na cestě Pytlíka Kryplíka k vám, milý čtenáři, se podílelo mnoho lidí, kteří si zaslouží naše poděkování. Především díky našemu kamarádovi a nejlepšímu uměleckému šéfovi, Jardovi Slánskému, který nám dovolil přichystat program do divadelní kavárny, kde se Pytlík narodil. Další díky patří grafikovi Tomáši Glasbergerovi, který našeho hrdinu umístil na prázdné listy papíru. A nakonec největší díky patří Milanu Volfovi, neboť bez jeho záštity by tato knížka nikdy nenabyla fyzické podoby.